Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Ozorowice

Ozorowice

Wieś powstała ok. 1203 roku, leży w gminie Wisznia Mała nad rzeczką Ławą, liczy około 400 mieszkańców, położona w bezpośrednim sąsiedztwie lasów obornickich, bogatych w runo leśne (jagody, grzyby, maliny). Otoczona łąkami co sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.

Przez wieś prowadza szlaki turystyczne i trasy rowerowe. We wsi jest zabytkowy Kościół z XIII wieku z pięknymi freskami. Zobaczymy tu też ruiny starego szlacheckiego zamku oraz resztki folwarku. Istnieje wiejska świetlica i prężnie działający Klub piłkarski AVIA – Ozorowice. Mamy stadninę koni w której często odbywają się zawody jeździeckie.

Ciekawostką jest też „Winnica Jadwiga” produkująca wino certyfikowane z własnych ekologicznych owoców.

Na terenie wsi działają lokalni twórcy propagujący zajęcia ceramiczne i rękodzielnicze. Zostało reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich. Powstała szkółka krzewów o drzew ozdobnych.

Mieszkańcy chętnie biorą udział w działaniach na rzecz naszej wsi.

Witryna stworzona na platformie